Elazığ Okul Temizliği

Elazığ Okul Temizliği Çocuklarımızın büyük zamanlarını geçirdikleri okulların temizliği ve hijyeni çok önemli bir durumdur.  Geleceklerini inşa eden öğrencilerin, eğitim ortamlarının düzenli olarak temizlenmesi ve öğrenciler için hijyenik alanlar sunulması gerekir.

Elazığ Okul Temizliği

Elazığ Okul Temizliği

Okul temizliği kolay gibi görünse de aslında çok büyük önem taşır. Çocukların daha temiz ve ferah alanlarda eğitim görmelerini ve gelişimlerini sağlıklı bir ortamda tamamlamaları açısından yüksek önem taşır. Okul temizliğinde çocukların sağlığı düşünülerek ağır kimyasal temizleyiciler kullanılmamalı ve daha doğal temizleyici malzemelerle temizlik stratejisi uygulanmalıdır.
Temizlikte rutin sağlık taramalarına yardımcı olunması için tüm sınıfları, tüm koridorları ve tüm odaları dezenfekte ediyoruz. Bütün lavabo ve tuvaletleri temizleyip hijyenik ve sağlıklı bir ortam sağlıyoruz. Temizlikte yemekhanelerin ve mutfakların genel anlamda temizlenmesini sağlıyoruz.
Öncelikle okulunuzu inceleyerek ihtiyaç listemizi hazırlıyoruz. İşinde uzaman elemanlarımız gerekli malzemelerin tespitinde bulunur ve her sınıf ve oda için ayrı planlama yapmaktadırlar. Firmamızda kullanılan temizlik malzemelerimiz alerjik bakımdan testlerden geçmiş olup tamamen sağlıklı ürünlerdendir.
Aynı zamanda sınıflarda, ofislerde, kantinde ve bahçede oluşan kirlilikler de ayrı bir öneme sahiptir.

Bu durumların giderilmesi amacıyla firmamızın vermiş olduğu okul temizliği hizmeti birçok okulda düzenli şekilde uygulanmaktadır.Okullarda çocukların ve personellerin sağlıklı bir şekilde eğitime devam edebilmesi amacıyla tüm kullanım alanları ayrıntılı bir şekilde temizlenerek mikroorganizma faaliyetlerinin önlenmesi ve hijyenik bir ortam oluşturulması hedeflenir.Bu sayede okullarda sağlık sorunları yaşanmadan, kaliteli ve doğru bir eğitim gerçekleştirilebilir.Okullarda sağlıklı ortamların oluşturulabilmesi için sadece belirli zamanlarda değil sürekli olarak temizlik şartlarının sağlanması gerekmektedir.Bu nedenle okul temizliği hizmetlerinin periyodik olarak alınması daha doğru olacaktır. Özellikle mevsim değişimlerinde ve haftalık tatillerde temizlik işlemlerinin yapılması sayesinde okullarda süreklilik sağlanabilecek şekilde temiz bir ortam oluşturulabilir.Bu temizlik şartlarının sağlanmasında en önemli nokta işlemlerin okulun müsait olduğu ve eğitimin bulunmadığı zamanlarda yapılmasıdır.Çünkü okul içerisinde eğitim verilen zamanda temizlik yapılması işlemlerin ayrıntılı bir şekilde gerçekleştirilmesini engelleyeceğinden dolayı en doğru zamanlama eğitimin yapılmadığı akşam saatleri veya hafta sonları olmaktadır.Ayrıca eğitime ara verilen tatil dönemlerinde de temizlik işlemleri rutin bir şekilde sürdürülmelidir.

Ara
İletişime Geç
+905495114333